Materiály pro výrobu kuchyní a nábytku

    Materiály, které používáme k výrobě, ať už je to laminovaná dřevotříska, dýha, laťovka, masivní desky, sklo, kov, kámen, laky, lepidla a vlastně vše, čím se naše výroba zabývá, jsou prvojakostní suroviny s příslušným potravinářským certifikátem. Výrobky od nás tedy nebudou původcem něčeho, co doma mít nechcete.

Dvířka

    Kuchyňská dvířka patří mezi nejvýraznější designový prvek kuchyňské linky. Zvolením vhodného typu dvířek se dá navodit v prostoru kuchyně atmosféra, která vystihuje zvláštní charakter majitele. V první řadě vycházejí dvířka z představy majitele o své budoucí kuchyni. Pracujeme se všemi typy kuchyňských dvířek, přičemž je možné je vzájemně kombinovat a tím dosáhnout maximální individualizaci.

dvirka.jpg

Typy dvířek kuchyňských linek:

    Kuchyňská dvířka z lamina, kuchyňská dvířka z foliované MDFkuchyňská dvířka lakovanákuchyňská dvířka dýhovanákuchyňská dvířka z masivu.

Kování

    I kuchyňská linka vyrobená z nejušlechtilejších materiálů bude plnit svou funkci jen v případě, bude – li použito kvalitní kování. Toto si plně uvědomujeme, a proto dbáme při výrobě našich kuchyňských linek na míru i na tento ne zrovna nejviditelnější, ale určitě velmi důležitý prvek kuchyně. Už ve standardním provedení používáme kvalitní zásuvkové systémy s tlumením, které zajišťuje komfortní zavírání zásuvky. Dvířka jsou zavěšeny na ocelových pantech, které si po dlouhá léta drží své kvalitativní vlastnosti. Horizontální výklopná dvířka jsou otevírána pomocí dvou pantů a dvojice vzduchových pístů, které zajistí pohodlné otevření těchto dvířek a následnou manipulaci s předměty umístěnými ve skříňce. Používáme především kompletní systémy kování od rakouské společnosti BLUM, dále kování od firem HETTICH, HÄFELE, KESSEBÖHMER které patří mezi špičky mezi výrobci kování.

Pracovní desky

    Při výrobě našich kuchyňských linek na míru klademe velký důraz na kvalitu a odolnost použitých materiálů. Mezi nejvíce exponované a namáhaná místa v kuchyni patří pracovní deska. Pracovní desky musí plnit vysokou estetickou i praktickou funkci. Jejich povrch je vystavován různým druhům mechanického opotřebení. Proto je jejich povrch vyroben z materiálu, který má vysokou tepelnou odolnost, odolnost proti chemikáliím, vodě, poškrábání a oděru. Na povrchu pracovní desky se nezachytávají nečistoty a snadno se čistí, což je velmi důležité pro zdravé prostředí v kuchyni. Pracovní desky od našich dodavatelů EGER, KAINDL, FUNDERMAX, KRONOSPAN, THERMOPAL a dalších splňují všechny tyto požadavky, a proto je už jen na vkusu našich zákazníků aby si zvolily pracovní desku, která bude plně vyhovovat jejich individuálnímu vkusu. Standardně dáváme pracovní desky tloušťky 38mm.
     Dodáváme samozřejmě i materiály jako sklo nebo kamenné desky. Tyto mají použití jako pracovní desky do kuchyňských linek i další použití.

Korpusy

    Pro dokonalý požitek z užívání si nové kuchyně na míru je důležité myslet na každý detail. Korpus kuchyně je jedním z prvků, který je na pohled málo exponovaným místem, avšak o to důležitější je jeho úkol. Korpus kuchyně je srdcem celé kuchyně. Je jakýmsi jejím základem, slouží jako podklad pro pracovní desku a dřez, odkládací prostor pro potraviny a kuchyňské nářadí a je současně úchytné plochou pro dvířka. Jeho konstrukce a materiály, ze kterého je vyroben musí splňovat vysoké kritéria z hlediska pevnosti, tepelné odolnosti, voděodolnosti i odolnosti vůči poškrábání a oděru. Všechny tyto aspekty máme na zřeteli, a proto při výrobě korpusů používány LDTD desky od výrobců EGER, KAINDL, FUNDERMAX, KRONOSPAN, THERMOPAL a dalších díky čemuž dosahujeme vynikající výsledky z hlediska kvality a užitkovosti při našich kuchyňských linkách na míru. Barevné provedení korpusu je možné zvolit v široké paletě přibližně 150 - ti dekorech výlučně na přímé našeho zákazníka.

Dřezy a baterie

    V našich kuchyňských studiích Vám naši designéři rádi poradí při výběru dřezů a baterií do Vaší kuchyně. U nás si můžete vybrat ze široké škály výrobců: